رئیس اتاق اصناف سبزوار در پاسخ به اعتراض واحدهای صنفی مبنی بر تعطیلی بازار در گفت و گو با #نگین_بیهق گفت:

در جلسه ستاد کرونای شهرستان بارها اعلام کردم که به خاطر ایجاد رعب و وحشت در شهر نباید بالاجبار بازار را تعطیل کنند. راه های زیادی برای منع خروج مردم از خانه هایشان وجود دارد، هر زمان که بانک ها تعطیل بوده، بازار کشش خاصی ندارد، پس بهتر است در مقاطعی بانک ها تعطیل شود که این امر خود به خود سبب تعطیلی بازار هم می گردد.
شیوه دیگر به جای تعطیلی بالاجبار بازار، اجرای طرح منع تردد خودروها یا محدودیت ترافیکی در شهر است. متاسفانه مجموعه واحدهای صنفی فقط در تیررس تمام ادارات و دستگاه های اجرائی قرار دارند . ستاد کرونا ساده ترین راه را برای جلوگیری از شیوع کرونا انتخاب کرده است.
طرح هوشمند سازی مبارزه با کرونا براساس شرایط بازار تهران و شهرهای بزرگ پیش بینی شده و برای شهرهای چون سبزوار، نیشابور و شهرهای کوچکتری چون جوین و جغتای که شرایط اقلیمی، فرهنگی و بازار متفاوتی دارند، همخوانی ندارد.
تعطیلی بازار باید شامل همه گروه های صنفی شود. فعالیت برخی از صنوف در شرایط بحرانی باعث اعتراض بسیاری از کسبه شده که اعلام کرده ایم این طرح ملی است و از عهده اتاق سبزوار خارج است.
درصد واحدهای صنفی خود را ملزم به رعایت این محدودیت ها کرده و فقط 3 تا 5 درصد از واحدها از این محدودیت ها تخلف کرده اند که با آنها برخورد شده و در چهار روز گذشته 136 واحد صنفی پلمپ شده است.
کمر اصناف زیر بار این فشارهای اقتصادی شکسته است. دولت باید ضرر وارده به اصناف را جبران نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *