نایب رئیس اتاق اصناف سبزوار: علاج کار تعطیلی بازار نیست

اتاق اصناف شهرستان سبزوار

نایب رئیس اتاق اصناف سبزوار:
علاج کار تعطیلی بازار نیست/
متاسفانه در این دولت در حق اصناف ظلم شد
نایب رئیس اتاق اصناف سبزوار با بیان این که متاسفانه تمامی سیاست هایی که در کشور بکار گرفته می شود، مسکن و موقت است، گفت: در محدودیت های اخیر که بر اساس آن بازار به مدت دو هفته تعطیل شد، 95 درصد اصناف در گروه 2، 3 و 4 نهایت همکاری را انجام دادند اما با تمدید مجدد تعطیلی ها اعتراضات افزایش یافت. البته این اعتراضات خواسته های به حق و منطقی اصناف است. متاسفانه در این دولت در حق اصناف ظلم شد.
برای مثال، اداره ی دارایی در این شرایط بد اقتصادی ئ تعطیلی بازارمالیات را20 درصد افزایش داده است در حالیکه بازاریان انتظار داشتند با توجه به خسارت های وارده، در جهت حمایت از اصناف مالیات کاهش پیدا کند.
علیرضا برغمدی با اعلام اینکه خواسته اصناف رفع محدودیت های کرونایی است، اظهار کرد: اعتبار کاسب سلاح اوست اگر کاسب اعتبار نداشته باشد مسلماً نمی تواند به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد. کاش دوستان در اتاق اصناف می بودند و گریه های مردانی را که در این شرایط اقتصادی برای اجاره خانه هایشان مانده اند می دیدند. چرا مسئولین به فکر نیستند؟ چرا در بحث بیمه تامین اجتماعی کاری انجام نمی شود؟ چرا مالیات باید 20 درصد افزایش داشته باشد؟
وی با تاکید بر اینکه علاج کار تعطیلی بازار نیست و نخواهد بود، اظهار کرد:مشکلات بیش از آنچه شما فکر می کنید است. تعطیلی بازار در این مدت هیچ تاثیری در رنگبندی کرونایی شهرستان نداشته است. متاسفانه دولت دو دستی به جیب کاسب چسبیده است؟ چرا بانک ها را که مسئول جمع آوری نقدینگی مردم است تعطیل نمی کنند. آیا در آرامستان ها کرونا وجود ندارد؟ آیا در بانک ها کرونا وجود ندارد؟ آیا در میدان فروش پرندگان کرونا وجود ندارد؟
رئیس اتحادیه طلا و جواهر سبزوار ادامه داد: در این شرایط فعلی ماه رمضان، پیشنهاد ما این است که ساعت کاری برای اصناف در نظر بگیرم. از 9 صبح تا 2 بعد از ظهر فعالیت اصناف مجاز باشد و بعد از ظهر ها اصناف را تعطیل کنیم تا کسبه در تایم خاص در واحد صنفی حضور پیدا کند و ارتباطش با مردم از بین نرود.
پیشنهاد دوم ما این است که مسئولین کشور ما در هر جایگاهی که هستند برای تصمیم گیری از کارشناسان خبره استفاده کنند تا بتوانیم به نقطه نظر مشترکی برسیم و به امید خدا از شر این ویروس خلاص شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *